#Bridetobe: fotoatrakcje na weselu – zainspiruj się

Ślub to wyjątkowy dzień i jak zapewne się domyślacie chciałabym mieć z niego dużo fotograficznych pamiątek, ale też samymi fotografiami uświetnić ten dzień. Fotografia to ogromna część życia zarówno mojego jak też mojego przyszłego męża więc foto motywy znajdą się też na imprezie. Świetnym pomysłem jest fotografia natychmiastowa, dzięki której mamy pierwszą ślubną pamiątkę już w dniu imprezy. Na pierwszy ogień idą fotobudka i Instax.

Fotobudka – jak działa?

Pewne część z Was miała już przyjemność spotkać się z takim zabawnym urządzeniem. Budka z wbudowanym aparatem i ekranem, na którym klikamy start, a maszyna strzela nam trzy foty. One złożone w całość wyskakują po kilku sekundach do odbioru, a dalej możemy wkleić je do księgi gości lub przygotować taką księgę w formie ramy, do której goście mogą przyczepić dopiero co zrobione zdjęcia. Fotobudkę wynajmuje się na godziny i za kolejne dopłaca. Stawki są różne w zależności od regionu i samego sprzętu jaki chcemy wynająć. Często w wyposażeniu są już zabawne gadżety, tabliczki z napisami, a nawet okulary i nakrycia głowy. Jest sporo różnych opcji zarówno pod względem wyglądu, jakości wydruku i układu zdjęć, należy poszukać tego, co podoba się nam najbardziej, ot tyle.

Instax – fotografia natychmiastowa

Wiecie, że jestem fanką Instaxa i jakiś czas temu pisałam posta o moim Instxie mini 70 (klik). Pomysł na jego wykorzystanie w naszym przypadku jest bardzo prostu – chcemy zorganizować miejsce z księgą gości i aparatami obok, a także tło fotograficzne i gadżety. Goście będą mogli robić sobie zdjęcia i od razu wklejać je do księgi, ale też robić je dla siebie. Na stole arto zadbać o prostą instrukcję obsługi, ewentualnie można poprosić fotografa jeżeli zauważy jakiś problem, aby pomógł gościom. Koszty fotobudki i Instaxa są podobne – w jednym wypadku płacimy za wynajęcie i dodatkowe godziny, a w drugim za wkłady. Instaxy można wypożyczyć lub kupić (nie jest to ogromny koszt, a taki aparat wykorzystamy niejednokrotnie na wielu imprezach).

Najprostszym i najpopularniejszym modelem jest Instax Mini 8. Powiem Wam szczerze, że dla mnie jest też najbardziej uroczy i pasujący klimatem oraz najprostszy w obsłudze. Za chwilę do sprzedaży wejdą też mini 9, które będą wyglądały podobnie, lecz zostaną wyposażone w lusterka do selfie co przy weselach i imprezach może się przydać. Instaxy możesz kupić tu.

My zdecydowanie stawiamy na Instaxa chociażby ze względu na to, że można swobodnie chodzić z nim po sali i robić sobie zdjęcia z gośćmi przy stołach. Dodatkowo jest tu ta magia fotografii i zdjęcia pojawiającego się na naszych oczach – coś świetnego!

Kącik wspomnień

To zdecydowanie fajna atrakcja dla gości, szczególnie tych których czasem nie znamy bo są osobami towarzyszącymi naszych znajomych. Dzięki takiemu kącikowi mają szansę Was poznać. Planujemy zrobić dużą drewnianą ramę ze sznureczkami, do których przymocujemy nasze wspólne zdjęci (także te z dzieciństwa). Do takiej ramy możemy dodać światełka, żeby zrobić dodatkowy klimat. Na allegro dostępne są lampeczki zasilane na baterie, dzięki czemu rama może stać nawet na zewnątrz.

 

Planujemy jeszcze jedną fotograficzną niespodziankę dla gości, ale nie chcę jej póki co zdradzać, żeby gości zaskoczyć, ale na pewno pokażę Wam ten pomysł już po ślubie. A wy, mieliście lub planujecie tego typu atrakcje na ślubie?


Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments