#Beautynews: Kup pomadkę Civa Glam i wesprzyj fundację Mac Aids Fund

Dziś miałam okazję wziąć udział w ważnym wydarzeniu. Tam gdzie łączy się miłość do makijażu i pomoc innym warto być. Powiem więcej- warto dzielić się informacjami bo czasem tak niewiele trzeba, aby pomóc. Czasem wystarczy kupić… pomadkę.

Produkty Viva Glam dostępne są w salonach Mac Cosmetics całym rokiem a całość z ich sprzedaży przeznaczona jest na profilaktykę i edukację z zakresu HIV. Dlaczego o tym piszę? Uważam, że w naszym kraju jest to temat tabu, a mitów na temat zakażeń tą chorobą słyszałam sama dziesiątki. Największym z nich jest ten, że HIV można zarazić się jedynie przez niezabezpieczone kontakty seksualne lub narkotyki. W dalszej części tekstu pokażę Wam, że to tylko część możliwości. Warto się badać i warto wiedzieć. Choroba nie jest wyrokiem, leczenie w Polsce jest darmowe, a nie mamy nic cenniejszego jak nasze zdrowie i życie.

Dziś na ręce Fundacji Edukacji Społecznej trafiła kwota ponad 270 tysięcy złotych, a to za sprawą sprzedanych produktów Viva Glam. Obecnie ambasadorką akcji jest piosenkarka Sia, a pomadka prezentuje się tak:

To piękny i klasyczny odcień dość ciepłej, matowej czerwieni. Odcień, który każda z nas powinna mieć w swojej kosmetyczce. Można kupić ją w każdym salonie MAC Cosmetics lub online na maccosmetics.pl w cenie 86zł.

Co możesz jeszcze dla siebie zrobić? Zbadaj się i nie myśl, że przecież problem Cię nie dotyczy.

Czy wiesz, w jaki sposób możesz zarazić się HIV/AIDS?

  • Każdym niezabezpieczonym prezerwatywą kontaktem seksualnym (dopochwowym, analnym, oralnym).

  • Każdym zastrzykiem (nie tylko dożylnym) wykonanym niesterylnym sprzętem (igła, strzykawka, woda).

  • Każdym kontaktem z zakażoną, świeżą krwią, następstwie zakłucia, zacięcia lub zachlapania błon śluzowych, a także niesterylnych narzędzi do wykonywania akupunktury, tatuażu czy piercingu.

Test możesz wykonać w punktach konsultacyjno-diagnostycznych Fundacji Edukacji Społecznej:

Al. Jana Pawła II 45, 1 piętro
czynny: pon-pt, 16:00-20:00

Ul. Nugat 3
czynny: pon-pt 16:00-20:00 i sb 10:00-14:00

Do tej pory MAC Aids Fund zebrało pomad 460 milionów dolarów, dzięki sprzedaży pomadek i błyszczyków. Jak bardzo pomagasz kupując zaledwie jedną pomadkę?

1 pomadka = 10 indywidualnie dobranych, wartościowych posiłków dla osoby dotkniętej HIV/AIDS

1 pomadka = 1 doustny test na HIV

1 pomadka = 254 prezerwatywy

1 pomadka = 2 noclegi w czystym i bezpiecznym miejscu dla jednej osoby żyjącej z HIV/AIDS

Czerwonych pomadek mam w swoich zbiorach sporo, ale kupię kolejną. Tym razem kupię ją ze świadomością, jak wiele może zdziałać. A Wy, macie w swoich zbiorach produkty Viva Glam?


Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments